Manja slova Veća slova RSS



Pitajte Poresku upravu

I.B.   
mr Aleksandar Damjanović

Lični podaci

Datum rođenja: 22.12.1969.

Mjesto rođenja: Podgorica, Crna Gora


Radno iskustvo


Decembar 2007. - Septembar 2020.
Poslanik Skupštine Crne Gore

 
Jul 2008 – Oktobar 2016.
Predsjednik Odbora za ekonomiju, finansije i budžet Skupštine CG
Član Administrativnog Odbora
Član Odbora za politički sistem i pravosuđe
Predsjednik Kluba poslanika u tri saziva

2006.
Predsjednik republičkog Odbora za finansiranje referendumske kampanje

2004 - 2007.

SEKRETAR KLUBA POSLANIKA SNP CG U SKUPŠTINI CRNE GORE

1995 - 2003.
SAVEZNI DEVIZNI INSPEKTOR, MINISTARSTVO FINANSIJA SRJ, ODJELJENJE U PODGORICI

1992 - 1994.
SAVJETNIK, MINISTARSTVO FINANSIJA CRNE GORE


Obrazovanje


JANUAR 1996.
MAGISTAR EKONOMSKIH NAUKA, EKONOMSKI FAKULTET U BEOGRADU
(TEZA „ULOGA OBVEZNICA NA MEĐUNARODNOM FINANSIJSKOM TRŽIŠTU“ )

JUL 1992.
DIPLOMIRANI EKONOMISTA, EKONOMSKI FAKULTET U PODGORICI

( TEZA „MULTIPLIKATOR TURISTIČKE POTROŠNJE“)

Nagrada: Najbolji student Ekonomskog fakulteta 1992. g.


Ostale aktivnosti, nagrade

• Član Nacionalnog savjeta za evropske integracije (2008 - 2010);
• Član Nacionalne komisije za borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije (2009 - 2013);
• Alumnista, The German Marshall Fond;
• Regionalna nagrada “Eta” za doprinos obnovljivom korišćenju energije i energetskoj efikasnosti, Regionalna mreža škola političkih studija, 2015;
• Član Parlamentarnog plenuma Energetske zajednice (2015 - 2020);
• Učesnik velikog broja seminara, okruglih stolova, konferencija u međunarodnoj i domaćoj organizaciji ( Molitveni doručak US, Parlamentarna dimenzija EU predsjedavanja, GIZ, Američki savjet mladih političkih lidera... ).
• Član EUFORESA, Evropski forum za obnovljive energetske izvore (Parlamentarna mreža poslanika Evropskog parlamenta i parlamenata članica EU i zemalja kanditata ).